REKLAMA

REKLAMA

Twórca WOŚP przegrał proces – wyrok jest prawomocny. “Hejter Owsiak przegrywa proces i musi przeprosić”

2228

Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jerzy Owsiak „poprzez pomówienia i zniewagi” naruszył dobra osobiste blogera Piotra Wielguckiego, znanego jako Matka Kurka – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wyrok jest prawomocny.

Owsiak w ciągu 7 dni powinien opublikować w mediach komunikat o treści:

– „Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem Matka Kurka, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go człowiekiem z marginesu społecznego, naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak.”

REKLAMA

Przed niemal pięciu laty Owsiak na portalu krecioła.tv zamieścił nagranie, w którym pomówił Wielguckiego o ukrywanie dochodów i nazwał go „marginesem społecznym”. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał pretensje powoda i orzekł, że Owsiak naruszył jego dobra osobiste.

– Hejter Owsiak przegrywa proces i musi przeprosić Matkę Kurkę za „ukrywanie dochodów” i „nieroba”! – napisał na Twitterze Wielgucki.

REKLAMA

za: tvp.info

 

W oparach krwi (reportaż z Rzeźni Miejskiej w Warszawie) – żydowski ubój rytualny

REKLAMA