Współtwórca WOŚP: Duża, wystarczająca część obywateli Polski to głupcy. A my? Rozumna mniejszość

“Ciągle się łudzimy. Że można demokratycznie.  Że wybory samorządowe a potem parlamentarne odsuną pis od władzy. Nie odsuną.  Tylko tą dyktaturę umocnią. I może tak być że pis będzie miał 2/3 w Parlamencie ,czyli wiekszość do zmiany Konstytucji. Naszej Konstytucji. Wniosek :  Duża , wystarczająca cześć obywateli Polski to głupcy. A my? Rozumna mniejszość . Tak jak w każdej dyktaturze.” – wpis tej treści zamieścił na Facebooku Walter Chełstowski, twórca WOŚP, “Jarocina” i… Komitetu Obrony Demokracji.

REKLAMA/Advertisement

Chełstowski w latach 80. ubiegłego wieku szefował organizacji Festiwalu w Jarocinie. Wymagało to ścisłej współpracy z władzami komunistycznymi, z dyktaturą Jaruzelskiego. Zaliczał się wówczas do “rozumnej mniejszości”, która z władzą ściśle współpracowała i dzięki tej współpracy Chełstowski mógł spokojnie rozwijać swoje interesy. Miał już wówczas własne studio nagraniowe w swoim prywatnym domu, gdzie w latach 80. nagrywało płyty wiele zespołów rockowych.

REKLAMA/Advertisement

Chełstowski stworzył Owsiaka i WOŚP. Prawda jest taka, że bez Chełstowskiego nie byłoby Owsiaka i nie byłoby programu “Róbta co chceta”, a następnie Orkiestry. WOŚP to sztandarowy produkt “społeczny” III RP. Ogromny sukces jaki odniosła Orkiestra to sukces układów w których świetnie poruszał się specjalista od socjotechniki, jakim jest Chełstowski. To jedyna taka “społeczna” inicjatywa, która nieodpłatnie otrzymała od telewizji publicznej setki godzin antenowych kreując przy okazji twarz tej inicjatywy, Jerzego Owsiaka, który w kolejnych latach, według sondaży, cieszył się największym zaufaniem społecznym wśród Polaków.

REKLAMA/Advertisement

Tak Walter Chełstowski skomentował na Facebooku pojawienie się na “apolitycznym” festiwalu “Przystanek Woodstock” agitujących członków Komitetu Obrony Demokracji: live 15.30 sobota 04.08.2018 Pol’and’Rock Festival ( Przystanek Woodstock) ” Miłość, Przyjaźń, Konstytucja “

Foto: Walter Chełstowski i Jerzy Owsiak podczas jednego z pierwszych finałów WOŚP / screen: Youtube/WOSP