Tusk wychwala Timmermansa: “Wystawiłbym mu bardzo pozytywną ocenę”.

Były premier i szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk nie zaprzestaje zajmować się sprawami polskiej polityki wewnętrznej. W wywiadzie dla “Gazety Wyborczej” wieszczy, że za cztery lata PiS nie będzie już sprawować władzy, a także wychwala wyjątkowo agresywnego, znanego z antypolskich działań, holenderskiego socjalistę Fransa Timmermansa.

– Widać teraz każdego dnia, jak to zaczyna się kruszyć. Proszę sobie wyobrazić, jak z miesiąca na miesiąc będzie narastał ich strach. Strach tych, którzy teraz rozwalają system sędziowski, obrażają sędziów, szantażują ich, wyrzucają z pracy, organizują hejt przeciw nim. Ta władza najzwyczajniej w świecie boi się odpowiedzialności, i słusznie – jest wiele ewidentnych powodów do pociągnięcia wielu funkcjonariuszy tej władzy do odpowiedzialności karnej i procesowej – stwierdził oceniając partię rządzącą. Zapytany o postawę Fransa Timmermansa wobec Polski stwierdził, że ma ambiwalentny stosunek do tego, co robi Bruksela, ale dodał:

– Niezależnie od idiotycznej retoryki PiS nikt z nas nie chciałby, żeby Europa zajmowała się Polską jako pacjentem – stwierdził. Ale z drugiej strony bierność instytucji europejskich mogłaby oznaczać – i byłaby tak odbierana przez część Polaków – przyzwolenie na to, co się działo. Trzeba było robić wszystko dla chronienia polskiej reputacji – mówił, a także wotwarcie wychwalał holenderskiego socjalistycznego komisarza, który specjalizuje się w atakach na Polskę: “Timmermansowi wystawiłbym bardzo pozytywną ocenę”.

za: rmf24.pl

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement