REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Turysta w Zakopanem: “Strach wyjść na Krupówki – tylko czekać, aż tu gdzieś bomba wybuchnie!”

1389

Wirtualna Polska zamieszcza obszerny reportaż na temat, który od paru tygodni fascynuje Polaków: arabski, muzułmański boom turystyczny na Podhalu, a szczególnie w Zakopanem.

Jedni, zwłaszcza właściciele nakierowanych na turystów biznesów, są bardzo zadowoleni – chociaż nie wszyscy. Nie zarabiają na nowych gościach ci, którzy oferują posiłki nie-halal (a takich oczywiście jest grubo ponad 90 %). Właściciele pensjonatów przyznają jednocześnie, że muzułmanie na ogół sami sobie gotują. Kilka dni temu pisaliśmy, iż niektórzy z nich zakupują owce i sami je zabijają (czytaj: Za sprawą muzułmanów w Zakopanem kwitnie pokątny ubój rytualny (halal) owiec [WIDEO]).

Większość z nich uważa Polskę za kraj tani i nie ma problemu z obfitym wydawaniem “dutków”, co górale bardzo sobie chwalą. Niektórzy jednak targują się, ale raczej dlatego iż w rodzimych krajach jest to zwyczajem i oznaką grzeczności.

Reklama / Advertisement

Pokazywaliśmy też niedawno na naszym profilu facebookowym fotografię muzułmanki w burkini w zakopiańskim Aquaparku.

– Była u nas niedawno rodzina z Dubaju. Chcieli skorzystać z jacuzzi, ale pytali, czy mogą je wynająć na wyłączność i odgrodzić tak, żeby nie było widać kto jest w środku. Nie dało się, bo jest w przeszklonym budynku, dlatego zrezygnowali – mówi o podobnym przypadku rozmówczyni WP, pani Krystyna.

– Podobno w Krakowie zaczęły się otwierać firmy, które zatrudniają ludzi mówiących po polsku i po arabsku. Pomagają im na miejscu w załatwianiu biletów czy transportu – przyznaje taksówkarz, zwracający uwagę na to iż niektórzy zauważają powstająca niszę biznesową.

Reklama / Advertisement

Ale są i tacy, którzy są niezadowoleni.

– Ale się tego namnożyło. Normalnie strach wyjść na Krupówki. No nie widzi pan? Zaraz nas całkiem zaleją, jak Niemców. Tylko czekać, aż tu gdzieś bomba wybuchnie. Cholera ich wie, co mają pod tymi swoimi szatami – mówi dziennikarzowi WP polski turysta.

Zabawne, że reporter z przekąsem przekonuje iż noszona przez turystę czarna peleryna przeciwdeszczowa w zasadzie w niczym nie różni się od burek czy hidżabów!

Czytaj również:
Gadowski: Warszawa pełna jest Hindusów, ludzi z Bangladeszu, Pakistanu, Nepalu oraz Arabów [WIDEO]

Starachowice (świętokrzyskie): Imigrant z Libii napadł na 59-letnią Polkę

za: wp.pl

Reklama / Advertisement