Turek miał swój sposób na nielegalne przekroczenie granicy Polski

Strażnicy graniczni z placówki w Lubaczowie zatrzymali 39-letniego obywatela Turcji, który pieszo przekroczył zieloną granicę. Na Ukrainie miał żonę i pracę, ale postanowił rzucić wszystko i przenieść się na zachód Europy. Zaprojektował specjalne nakładki na buty, które miały zmylić mundurowych.

Mężczyznę zatrzymał w poniedziałek patrol Straży Granicznej z Lubaczowa. Cudzoziemiec nie miał przy sobie żadnych dokumentów, za to w plecaku ukrywał specjalnie zaprojektowane nakładki na buty, które miały utrudnić identyfikację śladów przekroczenia granicy. Mężczyzna przyznał, że pieszo przekroczył granicę z Ukrainy do Polski. Na Ukrainie mieszkał od dwóch lat i miał legalną pracę jako rzeźnik. Nie powiodło mu się jednak w małżeństwie i postanowił przeprowadzić się do Niemiec.

Specjalnie zaprojektowane nakładki okazały się zupełnie nieskuteczne. Strażnicy graniczni ustalili wszystkie okoliczności nielegalnego przekroczenia i przekazali cudzoziemca z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Maciej Pietraszczyk

REKLAMA/Advertisement