REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Trzaskowski zwęża w Warszawie ulice, aby zmieściły się tam ścieżki rowerowe

2261

Rafał Trzaskowski jeszcze na dobre nie rozsiadł się w fotelu prezydenta stolicy, a już podejmuje decyzje, które utrudnią życie wielu Warszawiakom. Po pomyśle na podniesienie cen za bilety komunikacji miejskiej, teraz postanowił utrudnić życie kierowcom.

Rafał Trzaskowski zamierza bowiem wbudować wzdłuż kluczowych dróg w Warszawie ścieżki rowerowe. Niestety, ulic poszerzyć się na ten cel nie da. Można jedynie odebrać pas ruchu kierowcom. I to właśnie ma zamiar zrobić Trzaskowski.

Super Express zapytał o te plany niektórych kierowców. Tak o pomyśle zwężenia ulicy Górczewskiej, czyli zlikwidowania jednego pasa ruchu na rzecz ścieżki rowerowej, powiedział jeden z nich:
– Górczewska to nie pierwsza lepsza trasa w mieście, tylko wylotówka z centrum na zewnątrz miasta i jedna z 2 normalnych połączeń centrum z Bemowem. Zwężenie spowodować może problemy, korki i zapychanie się sąsiednich ulic, zwłaszcza Obozowej, Dywizjonu 303 i Połczyńskiej. Kasprzaka już się korkuje.

Reklama / Advertisement

Nie tylko jednak Górczewska ma być zwężona, ale również Marszałkowska i to w samym centrum! Ścieżka ma być wytyczona przez projektantów na odcinku Świętokrzyska-Rondo Dmowskiego. Ścieżka rowerowa ma być dwukierunkowa i w założeniu ma powstać kosztem jezdni.

Źródło: wPolityce.pl

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce podnieść… ceny biletów komunikacji miejskiej

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement