REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Trzaskowski: Nie wykluczam podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej i za wywóz śmieci. To wina PiS!

545

Nowy prezydent miasta stołecznego Warszawy rozmawiał z dziennikarzem “Rzeczpospolitej”, który przypomniał mu słowa ministra środowiska o tym, że Warszawa może stać się drugim Neapolem.

– Grozi nam paraliż śmieciowy. Został miesiąc, można go jeszcze w miarę sensownie wykorzystać – powiedział kilka dni temu minister Henryk Kowalczyk. – Ministerstwo nie może odbierać śmieci zamiast prezydenta Warszawy.

Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązują nowe zasady zagospodarowania odpadów komunalnych tj. selektywna zbiórka na pięć frakcji).

Reklama / Advertisement

– Powołałem zespół pod kierownictwem pana prezydenta Michała Olszewskiego, który zajmuje się tym tematem, żeby od 1 stycznia śmieci mogły być wywożone na specjalnych zasadach. Kilka tygodni zajmie nam, żeby segregacja była pełna. Przeprowadzam audyt. Nie pozwolę na to, żeby stolica utonęła w śmieciach, jak chce PiS – odpowiedział Trzaskowski. – Nie chcę zaczynać swojej prezydentury od podwyżki, ale musimy zmienić system. Ci, którzy nie segregują śmieci, powinni płacić więcej za wywózkę.

Uciekł jednak od odpowiedzi na pytanie, czy podwyżka za wywóz śmieci wyniesie aż 76 %. Przyznał, że wzrosnąć mogą ceny biletów komunikacji publicznej – “przez podwyżkę prądu. Chyba że rząd weźmie odpowiedzialność za to, co zrobił, i będzie wypłacał samorządom rekompensaty”.

Już ponad tydzień temu Trzaskowski odniósł się do możliwości podniesienia cen za przejazd komunikacją miejską w Warszawie:

Reklama / Advertisement

– My dokładnie w najbliższych tygodniach się nad tym pochylimy. Będziemy analizować kwestie budżetowe i kwestię tego, czy ewentualne podwyżki będą konieczne czy nie, oczywiście ja będę starał się je ograniczać – stwierdził.

za: rp.pl

 

Tereny przygraniczne bez polskiego prawa?! To najnowszy, wyjątkowo groźny pomysł Brukseli …

Reklama / Advertisement