REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Trzaskowski o wydaniu zgody na Marsz Niepodległości w 2019 r.: Wniosek o rozwiązanie pojawi się natychmiast…

4008

Stołeczny prezydent-elekt Rafał Trzaskowski w porannej “Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 pytany był o swój stosunek do Marszu Niepodległości i swoją zgodę na przyszłoroczną edycję.

– Jeżeli rząd powie, że bierzemy pełną odpowiedzialność, że zabezpieczamy marsz, jeżeli się pojawiają rasistowskie hasła, przychylimy się do wniosku miasta o rozwiązanie demonstracji, wtedy nie ma żadnych podstaw, żeby go a priori zakazać – stwierdził Trzaskowski. – W tym roku sytuacja wyglądała w ten sposób, że policja powiedziała, że nie będzie w stanie go ochraniać, rządzący mieli wątpliwości.

– Albo będą faszyści maszerować po Warszawie i rząd będzie to usprawiedliwiał, albo rząd weźmie za to odpowiedzialność. Rok temu były rasistowskie hasła i rząd powiedział, że nie widzi w tym nic złego. To było usprawiedliwiane. Jeżeli będzie szansa na to, że rząd będzie brał za to odpowiedzialność – tak jak ostatnio, kiedy został do tego zmuszony – to tak (wydam zgodę – przyp. red.) – powiedział. – W momencie, kiedy się pojawią hasła rasistowskie, będzie natychmiast wniosek, żeby marsz rozwiązać.

Reklama / Advertisement

Warto dodać, że ponieważ Marsz Niepodległości jest zarejestrowany jako impreza cykliczna do 2020 r., prezydent stolicy nie ma uprawnień by wydawać zgodę na jego zorganizowanie.

za: tvn24.pl

Reklama / Advertisement