Trzaskowski i finansowanie bojówek Antify? Bąkiewicz składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy [WIDEO]

Robert Bąkiewicz – prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Rot Niepodległości – poinformował wczoraj na konferencji prasowej, że zawiadomi w czwartek Prokuraturę Krajową o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o przestępstwa z art. 127 i 256 Kodeksu Karnego.

– W ubiegłym roku pan Rafał Trzaskowski przekazał 3,6 mln zł na organizację “Biennale Warszawa”. Organizacja ta spożytkowała pieniądze na szkolenie m.in. anarchistów z tzw. Antify. Finansowana przez Rafała Trzaskowskiego organizacja Biennale Warszawa jest częścią amorficznej międzynarodówki Antifa o charakterze komunistycznym, która przemocą chce narzuć swoja “wizję świata”, a tym samym finasowanie tej jej spełnia dyspozycję art 256 § 1 i art. 127 § 1 i 2 KK – powiedział działacz narodowy. – – W związku z finansowaniem przez Rafała Trzaskowskiego organizacji Biennale Warszawa, będącej elementem międzynarodówki komunistycznej, która ma za zadanie obalenie ustrojów państw siłą, należy podjąć odpowiednie działania.

– Działalność organizacji Biennale Warszawa była naszym zdaniem antypaństwowa, a finansowana przez miejski ratusz. Kwota 3,6 mln zł jest ogromna. Uważamy, że Biennale Warszawa to część międzynarodowej i komunistycznej organizacji Antifa, współpracująca z niemieckimi grupami lewicowych ekstremistów. W Stanach Zjednoczonych Donald Trump nazywa te organizacje terrorystycznymi, więc uważamy za skandaliczne, że Rafał Trzaskowski je popiera i finansuje z publicznych pieniędzy – dodał Tomasz Kalinowski, członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

REKLAMA/Advertisement