Trzaskowski gotów wziąć 11 listopada udział w Marszu Niepodległości – ale stawia warunek

– Pójdę na Marsz Niepodległości w momencie, kiedy będzie absolutna gwarancja, że będzie to marsz, który nie będzie wykorzystywany politycznie. Jasno to mówiłem od początku. Zna pani moje stanowisko w tej sprawie. Prezydent – co najważniejsze – powinien dawać patrony, walczyć, żeby było bezpiecznie, natomiast powinien stać ponad wszelkim sporem politycznym – mówił w dzisiejszej “Kropce nad i” w TVN24 kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta i jednocześnie prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.

Narodowcy z pewnością nie zapomną, jak będąc jeszcze prezydentem elektem Warszawy Trzaskowski powiedział że popiera decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o wydaniu zakazu organizacji Marszu Niepodległości. Jak podkreślił, “nie ma zgody na faszyzm w Warszawie”.

“Jeśli ktoś wierzy, że Rafał Trzaskowski ma poglądy liberalne gospodarczo, to niech spojrzy, jakimi ludźmi się otacza i komu daje pieniądze. To komuniści z krwi i kości” – napisał dzisiaj na Twitterze prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

Zachęcamy jednocześnie do zainteresowania się petycją Rot Niepodległości – patrz poniżej.

REKLAMA/Advertisement