REKLAMA

Reklama

Trzaskowski: Chciałbym być na Marszu Niepodległości, o ile nie będzie na nim faszyzmu i rasizmu [WIDEO]

676

Na pytanie “Czy w Warszawie znajdzie się miejsce dla parady równości i marszu środowisk narodowych?” podczas Debaty Warszawskiej w TVP Info kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski odpowiedział:

– Warszawa dla wszystkich! Dzisiaj rząd PiS-u spycha wszystkie mniejszości na margines. W związku z tym obowiązkiem członka opozycji jest stanie przy wszystkich mniejszościach. Ja byłem na paradzie równości, udzielę jej patronatu i będę na paradzie równości. Jeżeli chodzi o marsze narodowców, w tym Marsz Niepodległości. Ja bardzo bym chciał być na tym marszu z dziećmi, ale przede wszystkim czekam na jasną deklarację ze strony rządzących, że nie będzie miejsca na faszyzm, rasizm, na nawoływanie do nienawiści na naszych ulicach (…) Rozgrzeszanie tego typu zjawisk na naszych ulicach jest godne potępienia i na to w Warszawie nie będzie miejsca.

REKLAMA

Kilka dni temu w programie “Wyborczy grill” Wirtualnej Polski Trzaskowski wypowiedział się w podobnym stylu:

– Ja nie wiem, kto robi cyrk. Moim zdaniem cyrk robią rządzący, którzy próbują rozgrzeszać faszystów i ludzi, którzy propagują hasła faszystowskie i rasistowskie. Jeżeli pan Patryk Jaki i ministrowie tego rządu obiecają, że jeżeli będzie jakiekolwiek rasistowskie hasło, nawołujące do nienawiści, to jeżeli będzie wniosek miasta Warszawy, żeby rozwiązać demonstrację, to zrobią to natychmiast, to idę z nimi w pochodzie. Nawet z synem i z córką – stwierdził.

Reklama

Patryk Jaki ze swojej strony powiedział, że „jako prezydent nie weźmie udziału w żadnej z tych manifestacji, ponieważ samorząd nie może być ideologiczny, a musi być pragmatyczny”.

REKLAMA