Trzaskowski chce walczyć z ONR-em! Składa wniosek o delegalizację i oskarża o faszyzm. [WIDEO]

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski chce delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego. Zdaniem polityka, organizacja ta “łamie Kodeks karny”. Nie zabrakło również rytualnych oskarżeń wysuwanych wobec środowisk narodowych, które regularnie posądzane są o promowanie faszyzmu.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Trzaskowski poinformował, że złoży wniosek do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego. Jego zdaniem “Warszawa musi być wolna od faszyzmu”.

REKLAMA/Advertisement

– Trzeba jasno mówić: to, co jest czarne, jest czarne, to, co jest brunatne, jest brunatne. Warszawa musi być wolna od faszyzmu, wolna od tego typu ludzi, którzy wykrzykują takie hasła. Polska powinna być od tego wolna, bo taką mamy tradycję – stwierdził.

Rafał Trzaskowski oskarżył także ONR o “łamanie Kodeksu karnego” oraz stwierdził, że przedstawiciele PiS mają usprawiedliwiać działania narodowców:

REKLAMA/Advertisement

– Składam wniosek do Prokuratora Generalnego o delegalizację ONR-u, rozwiązanie stowarzyszenia. Ta organizacja po raz kolejny, uporczywie, łamie Kodeks karny. Albo jasno powiemy, że nie ma miejsca na tego typu zachowania, nie ma miejsca w Warszawie i Polsce, albo będziemy, jak niektórzy członkowie rządu PiS, starali się tego typu zachowania usprawiedliwić – dodał.

za: DoRzeczy.pl