Trybunał UE uznał homozwiązki za małżeństwa! Czy narzucą nam tęczową ideologię?!

Jak informuje mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał za “małżonków” osoby tej samej płci. Orzeczenie to może oznaczać zagrożenie dla definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety oraz próbę nacisku na Polskę i obalenia tego zapisu, który widnieje w konstytucji naszego kraju.

Według Kwaśniewskiego, decyzja ta jest przekroczeniem kompetencji UE oraz uderzeniem w porządek konstytucyjny naszego kraju i innych państw Europy, które nie uznały sodomickich związków za “małżeństwa”:

– Przed chwilą Trybunał Sprawiedliwości UE narzucił definicję “małżonków” obejmującą osoby tej samej płci.
Wyrok C-673/16 stanowi oczywiste przekroczenie kompetencji UE
Uderza też w porządek konstytucyjny PL oraz prawa szeregu państw członkowskich UE – czytamy we wpisie Kwaśniewskiego na Twitterze.

REKLAMA/Advertisement

Ordo Iuris pisało o tej sprawie, w której Trybunał Konstytucyjny w Rumunii zapytał czy państwa członkowskie uznające małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety są zobowiązane wprowadzić tzw. małżeństwa homoseksualne i dać im takie same prawa:

– Postępowanie przed Trybunałem Konstytucyjnym Rumunii wywołało wystąpienie Relu Adraina Comana wraz z Robertem Clabournem Hamiltonem do rumuńskich organów administracyjnych o wydanie dokumentów potrzebnych do tego aby para mogła legalnie pracować i przebywać w Rumunii przez okres przekraczający trzy miesiące. Ich argumentacja opierała się na stwierdzeniu, że rzekomo zgodnie z Dyrektywą 2004/38/WE Panowie są ‘współmałżonkami – czytamy.

REKLAMA/Advertisement

Również wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak  odniósł się do tej sprawy i przypomniał, że polski Trybunał Konstytucyjny uznaje zwierzchność prawa Unii Europejskiej nad konstytucją RP:

-Przypomnijmy że wśród prawników jest głęboki spór o wyższość prawa unijnego nad narodowym. Trybunał Sprawiedliwości UE uważa że on ma ostatnie słowo ws. porządku prawnego i tego samego zdania jest polski Trybunał Konstytucyjny. Z tego powodu dotychczas unikano otwartego konfliktu- czytamy we wpisie parlamentarzysty.

Decyzja ta z pewnością oznacza naciski na Polskę i Trybunał Konstytucyjny w naszym kraju, aby uznać związki tej samej płci i zrównać je z małżeństwami. Do tej pory takie przypadki były odrzucane jako sprzeczne z konstytucją RP, ale wyrok TS UE może wiele zmienić. Czy rząd PiS i Trybunał Konstytucyjny będzie stać na zdecydowany sprzeciw i ochronę rodziny przed homopropagandą?

REKLAMA/Advertisement

za: DoRzeczy.pl