Trump zwolnił doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego – Johna Boltona

Prezydent Donald Trump zwolnił dzisiaj Johna R. Boltona – swojego trzeciego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego, z powodu fundamentalnych sporów dotyczących tego, jak radzić sobie z głównymi wyzwaniami polityki zagranicznej, takimi jak Iran, Korea Północna i Afganistan.

Amerykański przywódca ogłosił decyzję na Twitterze.

REKLAMA/Advertisement

– Wczoraj wieczorem poinformowałem Johna Boltona, że ​​jego usługi nie są już potrzebne w Białym Domu. Zdecydowanie nie zgadzałem się z wieloma jego sugestiami, podobnie jak inni w administracji, i dlatego poprosiłem Johna o rezygnację, którą otrzymałem dziś rano. Bardzo dziękuję Johnowi za jego służbę. W przyszłym tygodniu mianuję nowego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego. ”

Bolton jest uznawany za neokonserwatystę i tak zwanego „jastrzębia”. Wyrażał poparcie dla wycofania się z porozumienia z Iranem dotyczącego ograniczenia irańskiego programu atomowego i rozpoczęcia wojny z tym krajem oraz dla przeprowadzenia ataku na północnokoreańskie instalacje nuklearne. Ponadto popierał wojnę z Irakiem i znany jest jako wróg Syrii.

REKLAMA/Advertisement