Trump odwołuje przylot do Polski! Zastąpi go wiceprezydent Mike Pence

Prezydent USA Donald Trump poinformował, że odwołał planowaną na 1 września wizytę w Polsce. Amerykańskiego przywódcę zastąpi wiceprezydent Mike Pence. Powodem takiej decyzji jest fakt zapowiadanego, potężnego huraganu, który ma uderzyć w Stany Zjednoczone.

Trump powiedział, że zostaje, aby “zapewnić, że wszystkie środki rządu federalnego będą skupione na nadchodzącym huraganie” i dodał: “Zdecydowałem wysłać wiceprezydenta Mike’a Pence’a w moje miejsce”.

REKLAMA/Advertisement

Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział, że poinformował dzisiaj telefonicznie Andrzeja Dudę o swoich planach: “Przekazałem mu moje najcieplejsze życzenia i życzenia narodu amerykańskiego” i zapewnił, że skupia się na bezpieczeństwie Amerykanów:

– Naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi na drodze huraganu. W najbliższym czasie będę ustalał nowy termin mojej wizyty w Polsce – stwierdził Donald Trump.

REKLAMA/Advertisement

Floryda zaliczana jest do tzw. swing states (stan niezdecydowany, wahający się – przyp. red.). W Stanach Zjednoczonych określa się tak stan, w którym liczba demokratycznych i republikańskich wyborców jest mniej więcej taka sama. Często wynik wyborów w stanach niezdecydowanych ma istotny wpływ na wynik wyborów prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jeżeli Trump nie zajmie się stanem w chwili dotykającego go kataklizmu, może w nim przegrać przyszłoroczne wybory prezydenckie.

za: onet.pl

REKLAMA/Advertisement