Trump o polsko-amerykańskiej współpracy: “Tylko Polska poniesie koszty obecności dodatkowych żołnierzy”

W czasie środowej, wspólnej konferencji z Andrzejem Dudą, prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział po podpisaniu deklaracji nt. obecności sił amerykańskich w Polsce, że to nasz kraj poniesie koszty przebywania dodatkowego tysiąca żołnierzy.

– Nasze narody łączy historia i cywilizacja – szanujemy prawo, wartości człowieka, jednostki, wartości, takie, jak rodzina, wolność – mówił Trump.

REKLAMA/Advertisement

– Przez miniony wiek polscy patrioci, ramię w ramię walczyli o naszą niepodległość, naszą wolność i nasz styl życia. Kiedy odwiedziłem ostatnio Polskę z dumą witałem weteranów Powstania Warszawskiego i wspominałem ich niezwykłą odwagę wobec tyranii faszystowskiej. Dzisiaj chcemy uczcić ofiary, tych wszystkich, którzy nas poprzedzali, chroniąc niepodległości i wzmacniając niezwykły sojusz polsko-amerykański – dodał i odniósł się do podpisanej deklaracji.

– Polska zapewni infrastrukturę dla obecności około 1000 żołnierzy amerykańskich. Polski rząd zbuduje ten projekt bez udziału Stanów Zjednoczonych. To tylko Polska poniesie koszty – stwierdził (The Polish government will build these projects at no cost to the United States. The Polish government will pay for this – jak w oryginale brzmi oświadczenie Białego Domu).

REKLAMA/Advertisement

– Dziękujemy prezydentowi Dudzie, jak i narodowi polskiemu za partnerstwo z Polską na rzecz wspólnego bezpieczeństwa – powiedział Donald Trump.

za: onet.pl
whitehouse.gov

Błaszczak w USA: Wkrótce Polska dołączy do elitarnego grona państw, których siły powietrzne posiadają samoloty F-35