REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Trump o karawanie migrantów: Wojsko ma do nich otworzyć ogień, jeżeli okażą agresję [WIDEO]

1801

Prezydent Donald Trump powiedział, że zezwolił amerykańskim siłom wojskowym przerzucanym na granicę z Meksykiem, że jeśli imigranci spróbują rzucić w nich kamieniami, oddziały powinny zachowywać się tak, jakby kamienie te były “karabinami”.

Trump odniósł się do sprawy rosnącej karawany imigrantów podążającej z Hondurasu w czwartek w przemówieniu na temat imigracji w Białym Domu. Został zapytany, czy oddziały US Army mogą strzelać do migrantów.

– To jest wojsko. Mam nadzieję, że tak nie będzie – powiedział prezydent. – Ale gdy ktoś rzuca kamieniami tak jak oni … w stronę meksykańskiej policji, gdzie ciężko rani policjantów i żołnierzy … to weźmiemy pod uwagę użycie broni palnej, bo nie ma dużej różnicy, gdy uderzy się w twarz kawałkiem skały (…) Nie będziemy tego tolerować, jeśli zechcą rzucać kamieniami w nasze wojsko. Armia odpowie. Powiedziałem żołnierzom, żeby uznali te kamienie za karabiny.

Reklama / Advertisement

Trump powiedział także, że osoby ubiegające się o azyl muszą udać się do portów wejścia, aby złożyć wnioski. Obiecał wydanie w przyszłym tygodniu rozporządzenia wykonawczego, który zakazałby przyznawania imigrantom azylu, gdyby nielegalnie przekroczyli granicę. Ulgowe traktowanie nielegalnych imigrantów uznał za nieuczciwe wobec Amerykanów i tych, którzy do USA przybyli przestrzegając przepisów.

W tym tygodniu prezydent nakazał 5 200 żołnierzom stawić się na granicy i zapowiedział w środę, że może zwiększyć tę liczbę do 15 tys.

Trump o karawanie migrantów: To inwazja na nasz kraj, a nasze wojsko czeka na was!

Reklama / Advertisement

 

Reklama / Advertisement