REKLAMA

REKLAMA

Tragiczne wieści z Niemiec. Pięć ofiar wczorajszego pożaru to prawdopodobnie Polacy.

584

– Prawdopodobnie wszystkie pięć ofiar śmiertelnych pożaru w niemieckiej miejscowości Lambrecht to obywatele Polski – poinformował dzisiaj rzecznik policji. W piątek niemiecka prokuratura mówiła o dwóch Polakach, którzy zginęli w płomieniach.

Policyjny rzecznik zastrzegł, że całkowita pewność co do tożsamości ofiar zostanie sprawdzona dopiero po badaniach DNA, które przeprowadzone zostaną w następnym tygodniu. Ofiarami są dwie kobiety i trzech mężczyzn. Pożar wybuchł w miejscowości Lambrecht w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat w nocy z czwartku na piątek. Nie wiadomo jakie były przyczyny tej tragedi; niewykluczony jest brak ostrożności czy też usterka techniczna.

W piątek agencja dpa podawała, że nic nie wskazywało na “działanie z zewnątrz”. Rzecznik straży pożarnej mówił, że z pierwszych ustaleń wynikało, że w domu nie było czujników dymu. Wszystkie ofiary przebywały w jednym mieszkaniu, a pozostałych mieszkańców ewakuowano.

W Niemczech takie tragedie nie zdarzają się często, niemniej w ostatnich latach było kilka takich przypadków. W październiku 2015 roku w Pforzheim w Badenii-Wirtembergii zginęły cztery osoby, a dwa lata wcześniej w Backnang w tym samym landzie śmierć poniosło aż 8 osób – kobieta i jej siedmioro dzieci.

za: polsatnews.pl

REKLAMA