Tradycja Katolicka coraz silniejsza. Kolejny kapłan będzie odprawiał wyłącznie Msze Trydencką

Jak czytamy na blogu prowadzonym przez salezjanina, ks. Jacka Bałembę SDB, który odprawia wyłącznie Msze w klasycznym rycie rzymskim (tzw. Msze Trydenckie), taką decyzję podjął również kolejny członek zakonu salezjanów – ks. Dariusz Kowalczyk SDB.

– W trosce o zbawienie własnej duszy, mając na uwadze dobro Kościoła Świętego, po długim namyśle, dzisiaj, 7 grudnia Roku Pańskiego 2019 złożyłem Panu Bogu obietnicę, że od dzisiejszego dnia będę sprawował Mszę Świętą i inne Sakramenty Święte wyłącznie w tradycyjnym rycie rzymskim. Niepokalanej zawierzam moje życie i dalszą posługę kapłańską – czytamy w krótkim oświadczeniu podpisanym imieniem i nazwiskiem duchownego.

REKLAMA/Advertisement

Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim do 1969 roku była głównym rytem Kościoła Katolickiego na całym świecie. Na fali posoborowych zmian i reformy liturgicznej zastąpiono ją znaną nam dzisiaj z kościołów – nową Mszą tzw. Novus Ordo Missae. Wielu znamienitych teologów, filozofów i historyków łączy ogromny kryzys Kościoła Katolickiego właśnie ze zmianami w liturgii. Co ciekawe, masowe odejście od Kościoła, szczególnie w krajach Zachodu datuje się właśnie od czasu wprowadzenia reformy liturgicznej.

za: actualia.org

REKLAMA/Advertisement