Kto stoi za pandemią i kto na niej korzysta? Toroczkai idzie dalej podjętym wcześniej tropem [WIDEO]

Nagranie, jakie wyemitował w zeszłym tygodniu stojący na czele narodowej partii Moja Ojczyzna (Mi Hazank) Laszlo Toroczkai, cieszyło się na Węgrzech ogromnym powodzeniem. Poświęcony mu nasz artykuł “Lider węgierskich narodowców: Sprawcy pandemii muszą być zatrzymani i pociągnięci do odpowiedzialności. Wymienia nazwiska” był i u nas jednym z najczęściej czytanych w zeszłym tygodniu.

– W moim poprzednim filmie pokazałem Wam, kto wywołał epidemię koronawirusa na świecie. Powiedziałem również, że główna odpowiedzialność spoczywa na WHO. WHO to Światowa Organizacja Zdrowia ONZ, która dołożyła wszelkich starań, aby wirus nie mógł pozostać w Chinach i aby kraje świata nie zamknęły swoich granic. Ale jeszcze nie powiedziałem o tym, dlaczego WHO i jej dyrektor generalny, Etiopczyk Tedros Adhanom Ghebreyesus, zrobili to – mówi w kolejnym nagraniu węgierski polityk. – Zanim pokażę Wam to w dzisiejszym nagraniu, spójrzmy na to, co powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus 24 lutego. Na konferencji prasowej w Genewie stwierdził, że “użycie terminu pandemia (czyli epidemii rozprzestrzeniającej się na kilka kontynentów) nie pasuje teraz do faktów”. Następnie, miesiąc później, 25 marca, na kolejnej konferencji prasowej, dyrektor generalny WHO powiedział: “Czas na działanie był właściwie miesiąc temu, dwa miesiące temu…”

– Jeśli przeczytamy artykuł z “The Federalist”, możemy szybko zrozumieć, dlaczego Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO, rzeczywiście to zrobił. Artykuł w tym magazynie mówi, że “Chiny niestrudzenie zakulisowo lobbowały, aby zapewnić wybór Tedrosa, który wcześniej pracował w rządzie marksistowskiego i brutalnie represyjnego Etiopskiego Ludowo-Rewolucyjnego Frontu Demokratycznego. Ten makabryczny, skrajnie lewicowy ruch był odpowiedzialny za rażące naruszenia praw człowieka, takie jak tortury, represje i oszustwa wyborcze. Podczas swojej kadencji jako minister zdrowia najbardziej znany był Tedros, który zatuszował trzy epidemie cholery – tłumaczy Toroczkai. –  Tedros był idealnym uczniem dla Chin, ponieważ jego Etiopski Ludowo-Rewolucyjny Front Demokratyczny był już marionetką Komunistycznej Partii Chin.Stolica Etiopii Addis Abeba jest znana jako “miasto zbudowane przez Chiny”, a KPCh finansuje budowę wszystkiego, od systemu metra po autostrady i drapacze chmur, a także zapłaciła 200 milionów dolarów za siedzibę Unii Afrykańskiej w stolicy Etiopii. Co więcej, 400 chińskich projektów inwestycyjnych o wartości ponad 4 miliardów dolarów jest już w pełni uruchomionych w tym kraju. Po tym wszystkim nie jest zaskakujące, że Tedros Adhanom Ghebreyesus był wdzięczny Chinom od czasu wybrania go na stanowisko i stara się jak najlepiej służyć temu zaufaniu.

– Po objęciu funkcji dyrektora generalnego Tedros szybko zrewanżował się za wsparcie Chin. Pierwszego dnia po wyborach wyraził poparcie dla roszczenia Komunistycznej Partii Chin w sprawie Tajwanu. Niedługo potem mianował brutalnego, antybiałego afrykańskiego dyktatora Roberta Mugabe, sojusznika Chin, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Wywołało to światowy skandal, więc Tedros musiał wycofać swoją propozycję. Mimo to jego wsparcie zostało szybko wynagrodzone przez Chiny – kontynuuje swoj wywiad Toroczkai. –  Chiny postanowiły sfinansować budowę nowego Centrum Kontroli Chorób WHO o wartości 80 milionów dolarów … Jak myślicie, gdzie zbudowano to centrum? TAK, zgadliście – w Etiopii. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że niektórzy ludzie z góry wiedzieli, że nadejdzie epidemia koronawirusa.  Wiemy, że wirus można wytworzyć sztucznie, a niektórzy widzą związek między wybuchem pandemii a faktem, że chińscy badacze – a mianowicie dr Xiangguo Qiu, jej mąż i ich chińscy studenci – zostali usunięci zeszłego lata z jedynego kanadyjskiego laboratorium bezpieczeństwa poziomu 4, National Microbiology Lab (NML), z powodu możliwych problemów na tle bezpieczeństwa narodowego. Co więcej, pojawiły się doniesienia łączące to wszystko z nieoczekiwaną śmiercią szefa kanadyjskiego NML, Franka Plummera, podczas podróży na konferencję w Nairobi. 4 lutego rzekomo zmarł on na atak serca.

– Ale jak pokazałem w poprzednim filmie, badania pokazują, że ten wirus nie został wyprodukowany w laboratorium , więc teorie te nie są jeszcze tak naprawdę aktualne. Naprawdę ważne jest to, że już 13 lat temu, w 2007 roku, chińscy naukowcy przewidzieli, że obecna epidemia koronawirusa może wybuchnąć w dowolnym momencie. Amerykańskie Towarzystwo Mikrobiologiczne, jedno z największych i najstarszych towarzystw naukowych na świecie, opublikowało w 2007 r. badanie zatytułowane “Koronawirus zespołu ostrej niewydolności oddechowej jako czynnik wschodzącej i ponownie pojawiającej się infekcji”. Na początku badania możemy przeczytać następujące informacje – “Ustalenia, że ??nietoperze są naturalnym rezerwuarem dla wirusów podobnych do SARS-CoV (…)  podkreślają znaczenie dzikiej przyrody i bezpieczeństwa biologicznego w gospodarstwach i na mokrych rynkach (rynkach sprzedaży świeżych ryb, mięsa, produktów łatwo psujących się – przyp. red.), które mogą służyć jako źródło i centra amplifikacji pojawiających się infekcji”. Jeden z rozdziałów badania, zatytułowany “Czy powinniśmy być gotowi na ponowne pojawienie się SARS?”, mówi: “Koronawirusy są dobrze znane z rekombinacji genetycznej, co może prowadzić do nowych genotypów i epidemii. Obecność dużego zbiornika wirusów podobnych do SARS-CoV u nietoperzy podkowiastych, wraz z kulturą jedzenia egzotycznych ssaków w południowych Chinach, jest bombą zegarową. Nie należy ignorować możliwości ponownego pojawienia się SARS i innych nowych wirusów pochodzących od zwierząt lub laboratoriów, a zatem potrzeby gotowości”. To badanie zostało napisane przez czterech chińskich naukowców w 2007 roku – podkreśla Węgier. –  A Chiny nie zrobiły nic po opublikowaniu tego badania, aby zamknąć mokre chińskie rynki lub zakazać konsumpcji tych egzotycznych dzikich zwierząt. Chiny zrobiły to – w tym roku – kiedy już wybuchła epidemia.

– Ale nie tylko Chińczycy wiedzieli, że ten rodzaj pandemii, na którą ludzkość nie jest przygotowana, może wybuchnąć. Zobaczcie, co powiedział drugi lub trzeci najbogatszy człowiek świata, Bill Gates, 5 lat temu: “Jeśli coś zabije 10 mln ludzi w ciągu najbliższych dekad, najprawdopodobniej będzie to wysoce zakaźny wirus, a nie wojna. Nie jesteśmy gotowi na kolejną epidemię”. Niemniej jednak ani państwa, WHO, ani jeden z najbogatszych ludzi na świecie, Bill Gates i jego partner Warren Buffet, drugi lub trzeci najbogatszy człowiek na świecie, ani ich fundacje nie przygotowały ludzkości na taki wybuch choroby. A epidemia, zgodnie z przewidywaniami, nadeszła.

REKLAMA/Advertisement

– Podobnie jak w świecie zwierząt, ludzki świat ma również hieny i sępy. Są mniejsze hieny i mniejsze sępy. Te mniejsze to te, które podwoiły lub nawet potroiły cenę mięsa z kurczaka, ale widzieliśmy także korzenie imbiru sprzedawane za 3000 forintów, lub w Miszkolcu gdzie cena pietruszki wzrosła z 500 forintów do 1500 forintów w ciągu tygodnia (…) Ale to tylko mniejsze hieny i sępy. Aby znaleźć naprawdę duże, musimy spojrzeć na świat rynków akcji i banków. Podczas gdy negatywny wpływ epidemii koronawirusa jest coraz bardziej widoczny w światowej gospodarce, kupujący przejęli większość na giełdach, a główne wskaźniki osiągnęły nowe maksima – wyjaśnia szef Mi Hazank.

Po krótkim wywodzie nt. stanu gospodarki zwraca uwagę na artykuł Investopedii, amerykańskiego dziennika inwestycyjnego, który zatytułowano używając cytatu z barona Rotszylda ze słynnej bankierskiej rodziny, który mówił “Czas do kupowania jest wtedy, gdy na ulicach jest krew.”  

– A skoro już o banku Rotszylda mówimy. Jego dyrektor generalny Laurent Gagnebin mówił szwajcarskiej gazecie ekonomicznej “Bilan” o sytuacji wywołanej wybuchem koronawirusa. On dosłownie powiedział: “Pozostajemy dość pozytywni… Korzystamy z tendencji schyłkowej na rynku, aby kupować akcje, które chcieliśmy kupić przez długi czas, ale których ceny były zbyt wysokie. Staramy się wykorzystać sytuację”. W świetle tego wszystkiego nie jest zaskoczeniem, że przyjaciel i partner Billa Gates’a w fundacjach, jeden z najbogatszych ludzi na świecie i najpotężniejszy inwestor, Warren Buffett, również “idzie na zakupy” – podsumowuje swoje śledztwo działacz z Węgier. – Prawda jest taka, że ??z powodu pandemii koronawirusa musimy być przygotowani na to, że te małe kręgi miliarderów, którzy rządzą światem, pod koniec epidemii będą jeszcze bardziej zamożne, a podatność na zranienie zwykłych ludzi tylko wzrośnie. Jak powiedział Warren Buffett: “Powiem ci, jak się wzbogacić. Zamknij drzwi. Bój się, gdy inni są chciwi. Bądź chciwy, gdy inni się boją”.