Tommy Robinson zbanowany na Facebooku i Instagramie za “islamofobię”

– Kiedy idee i opinie przekraczają granicę i wyrażają nienawiść, która może stworzyć środowisko zastraszania i wykluczenia dla niektórych grup społecznych – w niektórych przypadkach z potencjalnie niebezpiecznymi konsekwencjami offline – podejmujemy działania. Nasze publiczne standardy społeczności stwierdzają, że tego rodzaju mowa nie jest akceptowana na Facebooku – a kiedy stajemy się tego świadomi, usuwamy to tak szybko, jak to tylko możliwe. Nasze zasady jasno określają, że osoby i organizacje zaangażowane w “zorganizowaną nienawiść” nie są dozwolone na platformie i że pochwała lub poparcie dla tych grup jest również zabronione. Jest to prawdą niezależnie od ideologii, którą popierają – głosi opublikowane dzisiaj przez giganta mediów społecznościowych oświadczenie uzasadniające zbanowanie Tommy’ego Robinsona.

– Strona Tommy’ego Robinsona na Facebooku wielokrotnie łamała te standardy, publikując materiały, które wykorzystują dehumanizujący język i wzywają do przemocy skierowanej przeciwko muzułmanom. Zachowywał się również w sposób, który narusza naszą politykę dotyczącą zorganizowanej nienawiści. W rezultacie, zgodnie z naszymi zasadami, usunęliśmy oficjalny profil Tommy’ego Robinsona w serwisach Facebook i Instagram. Nie jest to decyzja, którą podejmujemy lekkomyślnie, ale osoby i organizacje, które atakują innych na podstawie tego, kim są, nie mają miejsca na Facebooku ani Instagramie – orzekła administracja.

Robinson w zeszłym roku w bardzo podobny sposób stracił konta na Twitterze i PayPalu.

Robinson powiedział, że Facebook nie poinformował go o wyrzuceniu z platformy, dodając że “skorumpowane media i establishment” próbują “uciszyć wszelki opór wobec ich globalistycznych planów”.

– Jest to odpowiedź na mój filmowy dokument Panadrama “, który ujawnił, że Hope Not Hate (skrajnie lewacka organizacja “antyrasistowska’ – przyp. red.) działa we współpracy z mediami, aby mnie zniszczyć. Teraz zdali sobie sprawę, że to nie zadziałało, więc współpracują z technologicznymi gigantami, aby całkowicie nas usunąć. Gdzie jest wolność wypowiedzi? Nie złamałem żadnych praw Facebooka. Każdy będzie wiedział, że nie złamałem żadnych zasad. To, co zrobiłem, pokazało ludziom prawdę i to właśnie oni usuwają: prawdę. Ludzie mimo to mnie znajdą – skomentował.

za: newsroom.fb.com
dailymail.co.uk

REKLAMA/Advertisement

Wykop.pl idzie drogą Facebooka? Konto Dziennika Narodowego zostało zablokowane za artykuł o Tommy’m Robinsonie