Timmermans napisał “miłosny list”. Zapewnia Brytyjczyków, że będą mogli wrócić do UE w przyszłości

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej napisał opublikowane w lewicowym brytyjskim dzienniku “The Guardian” oświadczenie,  nazwane przez niego samego “listem miłosnym do mieszkańców Wielkiej Brytanii”, w którym upiera się, że UE nie opuszcza ich i zachęca Wielką Brytanię do ponownego przyłączenia się do Unii Europejskiej w przyszłości.

58-letni były holenderski minister spraw zagranicznych wspomina swoje doświadczenia z kontaktów z Wielką Brytanią i Brytyjczykami, pisząc:

– Znam Was teraz. I kocham Was. Za to kim jesteście i co mi daliście. Jestem jak stary kochanek (…) Zdecydowaliście się odejść. Łamiecie mi serce, ale szanuję tę decyzję (…) Czy konieczne było wymuszenie rozwiązania problemu? Ani trochę. Ale to zrobiliście. A smutne jest to, że widzę, że to Was boli. Ponieważ dwa umysły nadal będą tam, nawet po Waszym odejściu. W trakcie całego procesu wyrządzono wam tyle niepotrzebnych szkód. I obawiam się, że więcej nastąpi. Prawdę mówiąc, czułem się głęboko zraniony, kiedy zdecydowaliście się odejść. Trzy lata później jestem po prostu smutny, że członek naszej rodziny chce zerwać nasze więzi. Ale jednocześnie pocieszam się myślą, że więzi rodzinnych nigdy tak naprawdę nie można zerwać. Nie odchodzimy i zawsze będziecie mogli wrócić.