Timmermans dwukrotnie nie dostał wymarzonego stanowiska. Zablokowała to Polska

– Teraz po kilku miesiącach mogę ujawnić, każdy potwierdzi, kto wiedział o negocjacjach w Brukseli, że kiedy Timmermans przegrał wyścig o stanowisko szefa Komisji Europejskiej, starał się o posadę szefa Rady Europejskiej. Nawet przeforsowano, że to będzie dla Beneluksu – ujawnił dzisiaj w Polskim Radiu europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

– Wtedy była polska inicjatywa, by tę funkcję objął były szef rządu belgijskiego Charles Michel. Było spotkanie obu tych panów [Michela i Morawieckiego – przyp. red.] i doszło do sfinalizowania tego w postaci przeprowadzenia kandydatury Michela, a nie Timmermansa – dodał europarlamentarzysta.

Timmermans ma długą historię ataków na Polskę. M.in. w 2017 r. po Marszu Niepodległości stwierdził:

REKLAMA/Advertisement

– Na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów. (…) Marsz ten miał miejsce 300 kilometrów od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie.

Odnosząc się do tego szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz stwierdził, że “tego typu wypowiedzi są niedopuszczalne, bo są atakiem na wszystkich Polaków”.

REKLAMA/Advertisement

za: polskieradio.pl

Brak obrazka