REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

“Times of Israel”: Polski premier o żydowskich korzeniach jest antysemitą

538

Portal “Times of Israel” uważa iż Mateusz Morawiecki wykazał się antysemityzmem. Ma o tym świadczyć fragment jego wypowiedzi zapisanej na taśmach ze słynnej afery podsłuchowej, która pogrążyła głównie polityków PO spotykających się w restauracji “Sowa i Przyjaciele”. Obecny premier z ramienia PiS był wtedy doradcą ekonomicznym Donalda Tuska.

– “Ku*** siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich, wiesz, fotelach. Mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować. Jeszcze się prosisz oczywiście o ten kapitał, nie? Oni oczywiście w tej swojej chciwości… Ja cały czas tak patrzę na ten świat z punktu widzenia geo i historycznego trochę. I mi się wydaje, że popełniają błąd […] Jakby nie dokonuję pewnej redystrybucji tego” – cytuje Morawieckiego Onet.pl.

Opinia „Times of Israel” jest tym ciekawsza, że zaraz po powołaniu na stanowisko premiera pisano na tym portalu o Mateuszu Morawieckim:

Reklama / Advertisement

– Polityk o żydowskich korzeniach, który przyznał że obie jego ciotki zostały uratowane przez nie-Żydów w czasie Holokaustu, został mianowany premierem kraju w wyniku przetasowań gabinetowych. Minister finansów Mateusz Morawiecki, były prezes banku w Grupie Santander, został wybrany na szefa polskiego rządu, który przygotowuje się do wyborów parlamentarnych w 2019 r.. Jego żydowskie korzenie były znane w Polsce. Morawiecki mówił o tym w szczegółach na początku tego roku podczas uroczystości w warszawskim zoo, mających uhonorować byłego dyrektora zoo i jego żony, Jana i Antoniny Żabińskich, którzy uratowali tam setki Żydów.

Być może chodzi tu o dość popularną wśród tropicieli autentycznego (ale i urojonego) antysemityzmu teorię o istnieniu tzw. samonienawidzących się Żydów (self-hating Jews), którym to mianem obdarza się własnych ziomków, pozwalających sobie na szczerość i niepoddających się obowiązującej linii. Nazywa tak się m.in. prof. Normana Finkelsteina, autora demaskatorskiej książki “Przedsiębiorstwo Holokaust”.

„Times of Israel” o Morawieckim: Polska uczyniła premierem byłego bankiera o żydowskich korzeniach

Reklama / Advertisement

za: timesofisrael.com

Reklama / Advertisement