Thunberg na Światowym Forum Ekonomicznym komentuje wizytę w Polsce jako kraju, który “musi się zmienić bardziej niż inni” [WIDEO]

Jak już wcześniej informowaliśmy, 17-letnia Greta Thunberg widziana była w zeszłym tygodniu w Polsce. Najpierw pojawiła się w Gdańsku, a później w pobliżu kopalni węgla brunatnego i elektrowni w Bełchatowie.  Dopiero dzisiaj odniosła się do tej wizyty.

– W zeszłym tygodniu spotkałam się z polskimi górnikami , którzy stracili pracę, bo zamknęli kopalnie. Nawet oni się nie poddali. W kraju, który wydaje się rozumieć, że musi się zmienić bardziej niż inni – powiedziała na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Wygląda to na mocny przytyk w stosunku do naszego kraju. Thunberg “chciała wejść do elektrowni Bełchatów i nagrać tam film. Aktywistka zgłosiła do Polskiej Grupy Energetycznej chęć nagrania filmu na terenie elektrowni, ale spółka Skarbu Państwa odmówiła”, jak poinformował “Dziennik Łódzki”.

REKLAMA/Advertisement

Kilka dni temu niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier wydał zgodę na podłączenie do sieci dla elektrowni węglowej Datteln 4 o mocy 1,1 GW. Manipulowana nastolatka nie odwiedza jednak terenów wokół niemieckich obiektów.

REKLAMA/Advertisement