Tchórze z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych odcinają się od… swojej strony na Facebooku

Poniższe nagranie, które zamieścił na Facebooku sekretarz Zarządu Głównego ONR – Tomasz Kalinowski, mówi w zasadzie wszystko o szefostwu tzw. Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Konrad D., który jest prezesem tego Ośrodka, i Rafał G., który tytułowany jest dyrektorem tegoż Ośrodka, to “miękkie faje”. To dwaj tchórze, którzy postanowili odciąć się od profilu Ośrodka na Facebooku, który sami prowadzą i poprzez ten profil zbierają pieniądze na swoją działalność.

Jak wynika z nagrania zamieszczonego przez Tomasza Kalinowskiego, podczas wczorajszej rozprawy obaj szefowie Ośrodka zeznali przed sądem, że nie mają nic wspólnego z profilem Ośrodka na Facebooku, nie wiedzą kto go prowadzi, a więc nie mogą odpowiadać za kłamliwe i szkalujące treści na temat Tomasza Kalinowskiego. Sąd, wg relacji Kalinowskiego, dał wiarę obu lewicowym aktywistom, ściśle współpracującym m.in. z poseł Joanną Scheuring-Wielgus, i oddalił pozew złożony w trybie wyborczym przez Kalinowskiego przeciwko Ośrodkowi.

Rafał G. i Konrad D. jak widać stchórzyli. Ci sami ludzie, którzy tak “odważnie” walczą rzekomo z rasizmem, faszyzmem, neonazizmem, ksenofobią przed sądem postanowili zwyczajnie kłamać twierdząc, że nie mają nic wspólnego z profilem, który jest jedyną w Internecie stroną poprzez którą Ośrodek skutecznie apeluje o środki finansowe na swoją działalność. Dzięki tym środkom pozyskanym z pomocą tego profilu, który liczy sobie ponad 120 tys. użytkowników, stać jest ośrodek na wynajmowanie lokalu w Warszawie w którym Ośrodek ma swoja siedzibę.

Raz w życiu spotkałem się z szefostwem tegoż Ośrodka na sali sądowej. Na rozprawie wytoczonej Dziennikowi przez Rafała G. o ochronę jego dobrego imienia. W jednym z naszych artykułów pojawił się bowiem błąd w którym pojawiło się zdanie, że Rafał G. został prawomocnie skazany. Był to błąd, bo w kilku innych artykułach dotyczących działalności Rafała, co zresztą wykazaliśmy przed sądem, pojawiała się informacja, że czteroletni wyrok za oszustwa dla Rafała G. jest nieprawomocny. Na sali sądowej Rafał G. oraz Konrad D., jako świadek konfabulowali na temat rzekomych doznanych krzywd jakie spadły na Rafała G. Sąd dał wiarę tym bajaniom i wydał wyrok na korzyść Rafała G. I co ciekawe, informacja o tej wygranej przez Rafała G. sądowej potyczce znalazła się na stronie facebookowej Ośrodka. Na sali sądowej nie było żadnej widowni, po naszej stronie byłem ja i mecenas, po stronie Rafała G. była pani mecenas i Konrad D.

Konrad D. i Rafał G. twierdzą, że nie prowadzą profilu i nie są w stanie wskazać osób go prowadzących? To zwykłe kłamstwo i tchórzostwo. Ci ludzie publikują wizerunki dziesiątek innych osób prywatnych (nie publicznych), które piętnują nazywając ich neonazistami, faszystami, ksenofobami. Jest to oczywiście łamanie prawa. Jest to działanie, którym już dawno powinna zająć się prokuratura, a Facebook powinien zamknąć taki profil, który uporczywie łamie polskie prawo, ale również narusza tzw. Standardy Facebooka, poprzez szykanowanie dziesiątek użytkowników tego portalu społecznościowego jaki ma miejsce na profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

REKLAMA/Advertisement

Jerzy Wasiukiewicz – rysownik satyryczny, dziennikarz, publicysta. Członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.