REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Na targach pogrzebowych w Amsterdamie wystawiono komorę gazową dla samobójców [WIDEO]

1126

Cywilizacja śmierci triumfuje: na targach pogrzebowych, które odbyły się w weekend w Amsterdamie, zaprezentowano kapsułę o nazwie “Sarco” (skrót od sarkofagu).

Maszyna wydrukowana w 3D wymyślona została przez australijskiego działacza na rzecz eutanazji Philipa Nitschke’go i holenderskiego projektanta Alexandra Banninka.

Nitschke jest byłym lekarzem oraz założycielem i dyrektorem grupy na rzecz legalizacji eutanazji Exit International. Prowadził z sukcesem kampanię o zalegalizowane eutanazji na terytorium Australii Północnej i pomógł czterem osobom zakończyć życie, zanim prawo to zostało ostatecznie cofnięte.

Reklama / Advertisement

– Osoba, która chce umrzeć, naciska przycisk, po czym kapsuła wypełnia się azotem. Odczuje trochę zawrotów głowy, ale szybko straci przytomność i umrze – powiedział Nitschke, “reklamując” swój pomysł. – Sarco jest urządzeniem mającym zapewnić ludziom śmierć, kiedy chcą umrzeć.

Wynalazcy zaprezentowali na targach model urządzenia wraz z zestawem okularów do wirtualnej rzeczywistości, aby dać odwiedzającym prawdziwe doznanie tego, jak by to było usiąść w kapsule, gdy w końcu wciśniesz przycisk.

Nitschke powiedział, że ma zamiar zbudować pierwszy w pełni funkcjonalny “Sarco” przed końcem roku. Następnie projekt zostanie udostępniony online jako dokument typu open source do pobrania.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

– Oznacza to, że każdy, kto chce zbudować maszynę, może pobrać plany i wydrukować w 3D własne urządzenie – powiedział Nitschke.

za: theguardian.com

Reklama / Advertisement