Tak ostro jeszcze nie było! Od godz. 12.00 całkowity zakaz poruszania się samochodami osobowymi na terenie Gruzji

Gruzja ogłosiła ogólnokrajowy zakaz poruszania się dla samochodów osobowych i innych pojazdów prywatnych, rozpoczynający się dzisiaj w południe jako dodatkowy środek zapobiegający rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zakaz potrwa do 21 kwietnia, jak powiedział rzecznik rządu Irakli Czikowani. Nie obejmuje to pojazdów dostawczych towarów i dostarczających towary.

Czikowani przewiduje także znaczny wzrost liczby zachorowań w nadchodzących tygodniach i powtórzył apel rządu do obywateli o pozostanie w domu.

Kraj zgłosił 348 przypadków zakażenia wirusem i trzy zgony z powodu COVID-19, zgodnie z bazą danych Uniwersytetu Johns Hopkins. Gruzja wprowadziła już stan wyjątkowy, który potrwa do 10 maja. Obejmuje on godzinę policyjną rozpoczynającą się o 21. i kończącą się o 6 rano. Sklepy spożywcze i apteki pozostają otwarte, ale nieistotne sklepy wraz z restauracjami, kawiarniami i stacjami benzynowymi zostały zamknięte.

Czikowani ostrzegł, że jeśli Gruzini nie przestrzegać będą ograniczeń stanu wyjątkowego, rząd może być zmuszony wzmocnić środki blokujące, wprowadzając “całkowitą kwarantannę”. Dzisiaj wchodzi też w życie wymóg noszenia masek na twarz we wszystkich budynkach otwartych dla publiczności oraz zamknięcie cmentarzy.

REKLAMA/Advertisement