Tajemnicze interesy byłego prezesa GetBack w Izraelu. Jest też wątek służb specjalnych …

Jak donosi dzisiejszy “Dziennik Gazeta Prawna” polskie służby biorą pod lupę interesy zatrzymanego w sprawie GetBack Piotra B., które prowadził w Izraelu. Gazeta pisze, że ostatnio mienił się on współpracownikiem izraelskiego ministerstwa obrony.

Według DGP sprawdzane są kontakty Piotra B oraz byłego prezesa GetBack Konrada K., jakie mieli zawierać w Izraelu, w tym kontekście podnoszony jest również wątek służb specjalnych. K. został zatrzymany 16. czerwca na warszawskim lotniku tuż po powrocie z państwa znajdującego się na Bliskim Wschodzie. Jak mówi informator gazety, służby mają sprawdzić, czy K. próbował zdobyć obywatelstwo Izraela: “Był tam ponad dwa tygodnie. Wyleciał na początku czerwca. Ustalane jest, czy próbował załatwić sobie izraelski paszport.” – czytamy. Dziennik pisze, że zarówno Konrad K., jak i Piotr B. prowadzili interesy w Izraelu:

REKLAMA/Advertisement

– Były prezes GetBacku kontaktował się nawet w dwukrotnie 27 marca i 10 kwietnia z Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie projektów inwestycyjnych w tym kraju. Do żadnej współpracy nie doszło. Twierdził też, że znalazł dla windykatora inwestorów w Izraelu – pisze “Dziennik Gazeta Prawna”.

To nie jedyny wątek związany z Izraelem w sprawie Piotra B. i “Dziennik Gazeta Prawna” przytacza kolejny: “Opisywaliśmy już, że zasiadał w zarządzie Fundacji Dziedzictwa Kulturowego i Przemysłowego (FDKiP), która zorganizowała w 2016 r. wyjazd do Izraela dla lubelskich samorządowców i przedsiębiorców. Sprawą zajęło się CBA, którego zdaniem jego koszt był dwukrotnie przepłacony” – pisze gazeta.

REKLAMA/Advertisement

DGP przytacza również kolejne fakty: “patrząc na interesy, jakie prowadził Piotr B., zauważamy wielokrotnie pojawiający się w nich wątek służb specjalnych”. Gazeta podaje, że Piotr B. działał w fundacji działającej na rzecz byłych żołnierzy jednostek specjalnych:

Jest wiceprezesem Fundacji Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Jednostek Specjalnych, która specjalizuje się w szkoleniach antyterrorystycznych m.in. dla szkół czy samorządów. Jest też członkiem zarządu i wspólnikiem w firmie Centrum Strzelectwa Taktycznego Redpoint – czytamy w artykule.

REKLAMA/Advertisement

“Dziennik Gazeta Prawna” przytacza bardzo interesujące fakty, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Piotr B. przedstawiał się jako współpracownik izraelskiego resortu obrony, a sam działał w fundacji zrzeszającej byłych żołnierzy. Trudno sobie wyobrazić, że jego działalność i izraelskie interesy nie zostały zauważone przez tamtejsze służby specjalne, które jak wiadomo uchodzą za jedne z najlepszych na świecie …

za: polsatnews.pl