Szwedzka armia prowadzi kampanię rekrutacyjną skierowaną do muzułmanek i feministek [WIDEO]

– Społeczeństwo nie składa się z 80 procent mężczyzn. Dlatego też organ, który broni Szwecji, również nie powinien tak wyglądać – ogłosiło szwedzkie wojsko (Försvarsmakten, dokładnie: Siły Obronne).

“Przyjdźcie, takimi jakimi jesteście” – to hasło nowej kampanii rekrutacyjnej armii, mającej na celu zwiększenie różnorodności a skierowanej do feministek, imigrantek i muzułmańskich kobiet.

REKLAMA/Advertisement

– Wy, którzy uważacie, że nie pasujecie. Przyjdźcie! Wy, którzy wierzycie w równą wartość wszystkich. Przyjdźcie! Wy, feministki, realistki, optymistki, które urodziłyście się w innym kraju. Przyjdźcie! – tłumaczy narrator rekrutacyjnego filmu.

Plakat kampanii przedstawia kobietę w mundurze z feministycznym kolczykiem.

REKLAMA/Advertisement

– Witamy w integracyjnym miejscu pracy, w którym widzimy wzajemne różnice jako siłę – wyjaśniają szwedzkie siły zbrojne.

Szwedzkie siły zbrojne liczą około 22, 5 tys. stałego personelu (+ 35 tys. rezerwistów). Po krótkim doświadczeniu z armią opartą na ochotnikach, wznowiono pobór. Chociaż Szwecja nie uczestniczyła w wojnie od wojny szwedzko-norweskiej w 1814 r. i utrzymała politykę neutralności, szwedzkie samoloty wzięły udział w kierowanej przez NATO interwencji wojskowej w Libii w 2011 r.

REKLAMA/Advertisement