REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Szwedzka Umiarkowana Partia Cygańska chce pokazać swojej młodzieży, że warto się uczyć i nie popełniać przestępstw

610

Szwedzka Umiarkowana Partia Cygańska (Sveriges Romska Moderna Parti) powstała w środowisku cygańskim w Malmö i Landskronie jesienią ubiegłego roku, a teraz w wywiadzie udzielonym publicznemu nadawcy SVT jej rzecznik prasowy Luciano Bladson ogłasza, że w tych dwóch miastach jesienią 2018 r. partia będzie ubiegać się o mandaty w wyborach samorządowych.

– Istnieją wzajemne podejrzenia Romów w stosunku do polityków i władz oraz odwrotnie – tłumaczy Bladson. – Dlatego Romowie potrzebują własnych przedstawicieli.

Luciano Bladson mówi, że chce pokazać młodzieży cygańskiej, że można prowadzić efektywne życie bez wchodzenia na drogę łamania prawa. Sam ma na koncie przeszłość kryminalną, w tym pobyt w więzieniu. Według Bladsona to najwyższy czas, aby młodzież cygańska nauczyła się “rozumieć, dlaczego powinni iść do szkoły”.

Reklama / Advertisement

Ale dostanie się partii do rady miasta jest bardzo wątpliwe. Mikael Sundström, wykładowca uniwersytecki na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu w Lund uważa że celowanie w grupę etniczną (w dodatku niewielką) ogranicza znacznie liczbę potencjalnych wyborców.

za: svt.se

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Reklama / Advertisement