REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Szwedce odmówiono wizy dla trzeciego męża z Afryki. Dwóch poprzednich rozwiodło się po ślubie i uzyskaniu stałego pobytu

910

73-letnia obecnie Szwedka Maire Pehkonen, wyszła w 2015 r. za pochodzącego z Gambii 34-letniego Sanneha. Poznali się w 2014 r., gdy Maire była na wakacjach w tym afrykańskim kraju. Uprzejmy gest z jego strony spowodował, że znalazła go na Facebooku i tak zaczął się internetowy romans. Często widywali się na Skype. Nie rozmawiali jednak, gdyż dźwięk nie działał. Po paru miesiącach zdecydowali się wziąć islamski ślub w grudniu w stolicy Gambii, Banjulu. Wszelkie koszty pokryła panna młoda.

– Życie jest krótkie, a ja chcę się bawić – mówi Maire.

Zapewniała, że była pewna wierności swojego wybranka. Po wielu miesiącach oczekiwania, para spędziła w hotelu w Gambii swoją pierwszą noc. Jednak Szwedka uważa, że i tak seks nie jest tu najważniejszy.

Reklama / Advertisement

– Najważniejsza rzecz to być ze sobą i nie pozostać samotnym – stwierdziła.

Maire nie zrażają nawet dwa wcześniejsze przypadki. Związała się kolejno z dwoma imigrantami w wieku ponad 20 lat. Obaj odeszli zaraz po otrzymaniu zezwolenia na stały pobyt w Szwecji. Zazwyczaj trwa to od jednego do dwóch lat, aby uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy w przypadku gdy obywatel szwedzki poślubi cudzoziemca. Od dnia ślubu muszą minąć kolejne dwa lata, aby uzyskać prawo stałego pobytu.

Niezrażona niepowodzenien Maire poślubiła … kolejnego Gambijczyka. Teraz jednak Szwedzka Rada ds. Migracji (Migrationsverket) odrzuciła wniosek o zezwolenie na pracę i zezwolenie na pobyt w Szwecji dla jej trzeciego wybranka, donosi dziennik “Expressen”.

Reklama / Advertisement

za: expressen.se

Reklama / Advertisement