REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Szwecja: Obrzezanie niemowlaka laserem poszło nie tak. Chłopcu zwęglono penisa [WIDEO]

697

Obrzezanie to zabieg usunięcia napletka chroniącego żołądź prącia zewnętrznych narządów płciowych mężczyzny, wykonywany głównie z powodów religijnych.

W takim przypadku jest aktem rytualnym, którego podłożem było najprawdopodobniej radykalne postępowanie dla zachowania higieny intymnych części ciała, jako miejsc najbardziej narażonych na zakażenie w wyniku zalegania w nich brudu. Jednak równocześnie z oczyszczaniem fizycznym, tak samo ważną rolę odgrywało oczyszczanie duchowe, czyli osłabienie popędu płciowego, który w wielu kulturach również uważany jest za “nieczysty”. W judaizmie obrzezanie jest nakazem religijnym pochodzącym według Biblii od Abrahama (Rodz. 17:9-14). Każdy potomek płci męskiej musi być poddany obrzezaniu, z reguły ósmego dnia po urodzeniu, w czasie rytuału Brit mila. Zwyczaj ten wiązał się też z nadaniem chłopcu imienia. W islamie obrzezanie traktowane jest jako religijny nakaz lub tylko ważne zalecenie, jako że nie wspomina o nim Koran, a jedynie Sunna. Dokonywane jest w różnych krajach islamskich od ósmego dnia życia, lecz najczęściej w wieku około 14 lat.

Reklama / Advertisement

W społecznościach islamskich żyjących na Zachodzie dokonują go zazwyczaj starsi mężczyźni, niejednokrotnie muzułmańscy duchowni. Jednak coraz częściej korzysta się z “nowocześniejszych” metod, w gabinetach kosmetycznych,

Właśnie o takim przypadku donosi powiązany ze Szwedzkimi Demokratami portal Samhällsnytt. W Linköping, w południowej części kraju, dokonano zabiegu na niemowlaku imieniem Ilya. Jego matka oddała go niewykwalifikowanemu personelowi, który usiłował dokonać obrzezania…. laserem. Zabieg nie powiódł się a organ niemowlaka został niemal doszczetnie spalony.

Jego matka – Hiba nie okazuje żalu z powodu tego, na co naraziła syna.

– Zdarzyło się to, co się stało – stwierdza lakonicznie matka, komentując zwęglenie męskości swojego syna. Sprawą zajęła się już prokuratura, policja i urzędnicy z Ministerstwa Zdrowia.

Reklama / Advertisement

za: samnytt.se

Dziennik Narodowy poleca