Szwecja: Narodowcy z Nordisk Ungdom starli się z lewakami i migrantami. “Mohammed, Abdullah – odejdźcie stąd!” [WIDEO]

Niedzielna demonstracja poparcia dla uchodźców zorganizowana przez środowiska lewicowe w centrum Sztokholmu przyciągnęła nacjonalistów z Nordisk Ungdom (Młodzieży Nordyckiej), organizacji goszczącej regularnie na Marszu Niepodległości. Narodowcy zorganizowali kontrdemonstrację, skandując hasła takie jak “Mohammed, Abdullah – odejdźcie stąd!” i rozwijając transparent z napisem “Uchodźcy do domu”. NU sprzeciwia się zalewaniu Szwecji i Europy imigrantami z Bliskiego Wschodu z sąsiedztwa. Kontrdemonstracja miała wykazać, że istnieją w kraju siły, które sprzeciwiają się oficjalnie prowadzonej, obłąkanej polityce szwedzkich “elit”.

Działacze Nordisk Ungdom zostali zaatakowani, gdy tylko pojawili się na miejscu. Już przy próbie rozwinięcia transparentu, doskoczyła do nich grupa lewaków usiłująca go ukraść. Działacze bronili się jednak skutecznie i pomimo przewagi liczebnej lewaków, przeprowadzili swój protest do końca.

REKLAMA/Advertisement

– Nie jest niczym zaskakującym, że lewacy – głównie kobiety w średnim wieku, chcące nowych kochanków z Afganistanu i te mocno sfeminizowane, natychmiast zaczęli atakować nas przy wsparciu rapefugees (zbitka angielskich słów “rape” – gwałt oraz “refugees” – uchodźcy, przyp.red) i innych imigrantów. Naprawdę nie lubią, gdy inni wyrażają swoje opinie – powiedział “Dziennikowi Narodowemu” zapytany o komentarz Fredrik Hagberg, rzecznik prasowy organizacji. – Ale myślę, że wszystko poszło naprawdę dobrze, biorąc pod uwagę że przeciw nam stanęło około 170 osób, mających za sobą media i policję. Teraz starają się rozpowszechniać historyjkę, o tym jak to my zaatakowaliśmy niewinnych staruszków i kobiety. Ale jak wszyscy widzą na naszym filmie, było zupełnie inaczej.

REKLAMA/Advertisement