Szwecja: Kierowca autobusu pobił afgańskiego uchodźcę krzycząc: “Nienawidzę was!” [WIDEO]

Kierowca autobusu zaatakował wczoraj pasażera w autobusie linii Nobina na szwedzkiej wyspie Olandia. Pasażer przybył do Szwecji w październiku ub.r, żeby ubiegać się o azyl.

– Wyjechałem z kraju by nie zostać pobitym lub zabitym, a teraz biją mnie w Szwecji. Jestem tym zszokowany – tłumaczył reporterowi gazety “Barometern”.

REKLAMA/Advertisement

Opisał, jak kolega z Afganistanu ubiegający się również o azyl, próbował wsiąść do autobusu, ale kierowca zamknął mu drzwi przed nosem.

– Zobaczyłem jednego z naszych sąsiadów, który ma samochód i powiedziałem mu, co się stało. Potem podjechaliśmy szybko do następnego przystanku, gdzie mogłem wsiąść w ten sam autobus i dotrzeć do centrum miasta – powiedział Afgańczyk.

Przyznał, że to nie był pierwszy raz, kiedy kierowca autobusu utrudnia azylantom podróż, więc postanowił zrobić mu zdjęcie by złożyć na niego skargę. Kierowca wstał i usiłował zrobić zdjęcie uchodźcy.

Inny pasażer filmował w tym czasie zdarzenie. Film pokazuje, jak kierowca autobusu, wyraźnie zdenerwowany, ciągnie Afgańczyka za ubranie, kopiąc i kilkakrotnie bijąc go w tył głowy i mówiąc:

Udziel wsparcia dwóm dzielnym pielgrzymom

– Nienawidzę was, cholerne świnie!

Rzecznik firmy autobusowej Nobina powiedział, że kierowca został zawieszony i wszczęto dochodzenie wewnętrzne w tej sprawie. Incydent został zgłoszony również policji. Kierowca autobusu poinformował funkcjonariuszy, że został przez azylanta uderzony w ramie.

za: thelocal.se

REKLAMA/Advertisement