Szkoły i siłownie zamknięte do Świąt, otwarcie galerii. Nowe decyzje rządu ws. koronawirua

– Od przyszłej soboty otwarte będą placówki handlowe i sklepy meblowe, pod warunkiem zachowania najwyższego poziomu obostrzeń sanitarnych. Zamknięte pozostaną lokale gastronomiczne, siłownie, kluby fitness i inne branże, które wnosiły o ich pilne otwarcie. Również szkoły do świąt Bożego Narodzenia pracować będą w trybie zdalnym – powiedział premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej.

– Zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja do zamknięcia szkół do 23-24 grudnia. Ferie będą skumulowane pomiędzy 4 a 17 stycznia. Ferie, które były rozłożone w czasie, żeby rozłożyć turystykę. Muszą być skumulowane, po to, żeby ten ruch był jak najmniejszy – mówił Morawiecki, zaznaczają, że “To nie są propozycje z kamienia”. Nie zabrakło również stręczenia szczepionki jako jedynego sposobu wyjścia z tzw. pandemii.

– Jest szansa, że około 18 stycznia będą pojawiać się już pierwsze dostawy szczepionki. Ten horyzont potrzebny jest po to, żeby szybko przygotować dystrybucję i proces szczepień. Nad tym już dziś bardo intensywnie pracujemy i jeżeli tylko szczepionka będzie dostępna, będziemy gotowi do jej wykorzystywania. Jednak musimy dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą zakażeń i musimy musimy dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą utraconych miejsc pracy. To jest nasz narodowy cel – mówił szef rządu.

REKLAMA/Advertisement