REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Szkalowała i pluła na Polskę, a wychwala ją… szef MSZ! Czaputowicz zachwycony przyszłą ambasador z USA

1034

Zachowanie rządu Prawa i Sprawiedliwości i jego uległość wobec Waszyngtonu zaczyna przekraczać kolejne granice. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz nie szczędził pochwał wobec Georgette Mosbacher – kandydatki na ambasadora Stanów Zjednoczonych, która stwierdziła, że ustawa o IPN spowodowała wzrost antysemityzmu oraz naciskała na przyjęcie islamskich imigrantów.

Mosbacher w wyjątkowo agresywny sposób wyrażała się o Polsce, w której ma być ambasadorem podczas przesłuchania przed senacką komisją spraw zagranicznych stwierdziła, że ustawa o IPN wywołała falę antysemityzmu, naciskała na przyjęcie przez Polskę “sprawiedliwej części” uchodźców oraz kwestionowała demokrację w Polsce mówiąc o “zagrożeniu instytucji demokratycznych w Polsce”.

Niestety, rząd nic sobie z tego nie robił i stwierdził, że te sprawy zostały wyjaśnione przez Waszyngton, a rozmowy z Departamentem Stanu prowadził wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. Dzisiaj, nową ambasador zachwycał się jego szef – Jacek Czaputowicz, który stanął w roli adwokata antypolskiej polityk: “Chodziło o kontekst wypowiedzi, skrót myślowy” – tłumaczył ją wychowanego Bronisława Geremka. Czaputowicz dodał również, że Georgette Mosbacher jest “bardzo zasłużoną osobą” i polskie władze na nią oczekują.

Reklama / Advertisement

Szef polskiej dyplomacji dodał, że stosunki polsko-amerykańskie są dobre i powiedział, że trwają przygotowania do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Według Czaputowicza, nie pojawiają się żadne zastrzeżenia, które mogłyby zaszkodzić tej podróży.

Postawa polskiego rządu jest po prostu skandaliczna. Zamiast domagać się wskazania innego kandydata, władza bez mrugnięcia okiem akceptuje Georgette Mosbacher w wyjątkowo skandaliczny sposób atakującą nasz kraj, a minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wychwala ją pod niebiosa. Uległość i kompletna bezradność w stosunku do Waszyngtonu jest coraz większa i w wyjątkowy sposób szkodzi naszemu krajowi.

za: tvp.info

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement