REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Szef węgierskiego MSZ domaga się od ONZ gwarancji bezpieczeństwa dla prześladowanych chrześcijan

270

Organizacja Narodów Zjednoczonych powinna zapewnić “gwarancje prawne i bezpieczeństwa”, aby prześladowane wspólnoty chrześcijańskie mogły “powrócić do swoich odwiecznych siedzib” – powiedział w niedzielę minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó.

Przed 73. sesją zgromadzenia ogólnego ONZ Szijjártó powiedział agencji MTI, że chrześcijaństwo “stało się najbardziej prześladowaną religią na świecie” i argumentował, że na całym świecie z pięciu osób prześladowanych z powodu swoich przekonań religijnych, cztery to chrześcijanie.

Ale świat “odwraca się od problemu, ponieważ bezpośredni dyskurs na temat sytuacji wspólnot chrześcijańskich nie jest zgodny z obłudną globalną polityką” – przekonywał minister

Reklama / Advertisement

Szijjártó zwrócił uwagę na węgierski program rządowy pomagający wzmocnić wspólnoty chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie i pomóc im powrócić do obszarów odzyskanych od terrorystycznej organizacji Państwa islamskiego. Dodał, że wysiłki rządu węgierskiego zbiegły się z podobnymi próbami Kościoła Katolickiego w Stanach Zjednoczonych.

za: hungarytoday.hu

Reklama / Advertisement