REKLAMA

REKLAMA

Szef sztabu sił zbrojnych Iranu: Konferencja w Warszawie jest bezwartościowa

221

Szef sztabu sił zbrojnych Iranu generał dywizji Mohammad-Hossein Baqeri określił dzisiaj warszawską konferencję ws. Bliskiego Wschodu jako “bezwartościową” – podaje państwowa agencja prasowa IRNA.

Generał Bagheri jest dowódcą Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, który obecnie służy na najwyższym stanowisku wojskowym w Iranie. Jest ekspertem ds. wojskowych z doświadczeniem sięgającym czasów wojny irańsko-irackie. Ma doktorat z dziedziny geografii politycznej i wykłada na Najwyższym Uniwersytecie Obrony Narodowej (Supreme National Defense University) w Teheranie. Został awansowany ze swojej poprzedniej funkcji zastępcy szefa sztabu ds. wywiadu i operacji w Sztabie Generalnym w czerwcu 2016 r., zastępując Hassana Firouzabadi’ego.

REKLAMA

W ekskluzywnym wywiadzie dla Agencji Informacyjnej Republiki Islamskiej (IRNA) generał Baqeri powiedział, że spotkanie nie wpłynie na władze jego kraju.

– Polska obiecała nie mówić nic przeciw Iranowi podczas rozpoczynającego się wkrótce spotkania – dodał. Powinniśmy poczekać, by sprawdzić, czy Warszawa spełni swoją obietnicę.

Opisując konferencję jako “nieistotną”, dowódca armii irańskiej na szczycie powtórzył, że rozmowy w polskiej stolicy nie podważą silnej pozycji Iranu.

REKLAMA

za: irna.ir

REKLAMA