REKLAMA

Reklama

Szef śląsko-dąbrowskiej “Solidarności” chce likwidacji zasiłku dla bezrobotnych

632

Dominik Kolorz został wybrany po raz trzeci na przedwodniczącego śląsko-dąbrowskiej “Solidarności”. Przy tej okazji wyjawił, że jest zwolennikiem rozwiązania z którym wiąże się jednocześnie likwidacja zasiłku dla bezrobotnych.

– Musimy przestać płacić bezrobotnym, w tym momencie nie będzie już czegoś takiego jak zasiłek dla bezrobotnych – mówił Kolorz.

REKLAMA

Co w takim razie w miejsce tego zasiłku (bo tak trzeba rozumieć “likwidację” zasiłku)? Dochód gwarantowany. Jak tłumaczy Dominik Kolorz:
– Może się dzisiaj wydawać, że to pomysł trochę szalony, ale jestem zdecydowany co do tego, by na Śląsku przeprowadzić ten program. Program wiążę się z rozwojem technologicznym na świecie, także w Polsce, która zaczyna doganiać inne kraje. Niestety dojdzie do takiej sytuacji, że robotyka i technologia będzie zastępować człowieka. Nie przewidujemy, że zrodzą się wtedy nowe miejsca pracy dla tych, którzy je stracą ze względu na postęp technologiczny. W związku z tym człowiek musi mieć jakiś dochód, a ten program by mu go zapewniał.

Na pytanie czy Polskę stać na takie rozwiązanie Kolorz odparł:
– Dla naszego budżetu jest teraz wszystko realne: mamy 500 plus, 300 plus, mieszkanie plus. Polska będzie się rozwijać, ludziom będzie się żyło dostatnie, więc kwestia budżetu gwarantowanego też jest realna.

Reklama

REKLAMA