Szef MSZ Węgier: “Bruksela i państwa UE otwarcie wspierają przemyt ludzi”

– Bruksela i niektóre zachodnie państwa Unii Europejskiej otwarcie wspierają przemyt ludzi – powiedział Peter Szijjarto w czasie wczorajszego spotkania szefów dyplomacji krajów UE, które miało miejsce w Brukseli.

Minister spraw zagranicznych Węgier powiedział tamtejszym dziennikarzom, że chociaż jest jasne, że imigracja na Morzu Śródziemnym może być również powstrzymana, a jednak Bruksela i kraje UE z Zachodniej Europy. Zdaniem Szijjarto kraje te popierają ściągnięcie jak największej liczby przybyszów do Europy.

REKLAMA/Advertisement

– Widać, że na Morzu Śródziemnym trwa organizowany międzynarodowo i wspierany narzędziami politycznymi przemyt ludzi – powiedział Peter Szijjarto.

Według niego wspieranie organizacji pozarządowych sprowadzających ludzi z Afryki spowoduje kolejne fale migracji. Jego zdaniem może to być pretekst do powrotu do pomysłu podziału imigrantów na zasadzie kwot. Zdaniem Szijjarto europejskie kraje „igrają z ogniem” ze względu wystawienia na niebezpieczeństwo „europejskość, przyszłość, kulturę i tożsamość Europy”.

REKLAMA/Advertisement

Według szefa węgierskiego MSZ są tylko dwa stanowiska, jakie rządy krajów UE mogą zająć w tej sprawie – poprzeć przemytników i ściąganie nielegalnych imigrantów albo podzielać zdanie szefa włoskiego MSW Matteo Salviniego oraz Budapesztu, które utrzymują, że do Europy można dostać się tylko legalnie.

za: niezalezna.pl

REKLAMA/Advertisement