REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Szef MSZ Izraela ponownie szkaluje i opluwa Polaków: Wielu kolaborowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów

1222

Nie ustaje antypolska nagonka na Polskę ze strony pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela Israela Katza. Szef tamtejszej dyplomacji nie tylko nie przeprosił za swoje ohydne słowa o Polakach, ale po raz kolejny zaatakował nasz naród.

– Prawdy historycznej nie można zmienić. Wielu Polaków kolaborowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów podczas Holokaustu – stwierdził w izraelskim wojskowym radiu.

– Antysemityzm był wrodzony u Polaków przed Holokaustem, podczas, i po nim też – dodał, powtarzając antypolskie kłamstwa i uprzedzenia.

Reklama / Advertisement

 

Setki Druzów protestowało przeciw izraelskiej okupacji Wzgórz Golan

Katz tym samym utrzymał swoje stanowisko i stwierdził, że jest za podtrzymaniem relacji z Polską. Przypomnijmy, że w izraelskich mediach oświadczył wczoraj.

Reklama / Advertisement

– Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (były premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych – stwierdził.

za: wPolityce.pl

 

W oparach krwi (reportaż z Rzeźni Miejskiej w Warszawie) – żydowski ubój rytualny

Reklama / Advertisement