Szef Kancelarii Premiera: Liczba osób poddanych kwarantannie może dojść do 100 tys. Wojsko pomoże policji

– Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost osób, które są poddane kwarantannie. Wczoraj to było nieco ponad 2 tys., w tej chwili ta liczba szacujemy, że dojdzie do kilkudziesięciu, a może nawet stu tysięcy – powiedział  dzisiaj rano w Polskim Radiu24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

– Patrole policji będą wzmocnione przez wojsko, zarówno sił operacyjnych, jak i WOT. Wojsko będzie również do dyspozycji samorządów potrzebujących pomocy w opiece nad osobami objętymi kwarantanną z powodu koronawirusa. Przyjęte niedawno przepisy umożliwiają wykorzystanie wojska w tym celu. – dodał. – Wszystkie osoby, które do wczoraj były objęte kwarantanną zostały poddane testom #koronawirus, stąd prawdopodobnie gwałtowniejszy niż poprzednio przyrost osób chorych. Testy mamy zabezpieczone w ilości wystarczającej.

Ministerstwo Zdrowia podało rano, że łącznie w Polsce potwierdzono 111 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły. Nowe przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), jednej osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), jednej osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), jednej osoby z woj. lubelskiego (powiat tomaszowski).