Szef irańskiego MSZ: Netanjahu za wszelką dąży do wojny, nie bacząc na krew niewinnych i koszty

Iran w poniedziałek odrzucił roszczenie premiera Izraela Benjamina Netanjahu, że Teheran rozwijał w sekrecie program broni nuklearnej, stwierdzając że szuka on pretekstu do wojny.

– Posiadacz prawdziwej broni nuklearnej podnosi fałszywy alarm – napisał w tweecie minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif, nawiązując do domniemanego arsenału nuklearnego Izraela.

REKLAMA/Advertisement

Izrael jest nieoficjalnym posiadaczem broni jądrowej, choć nie jest do końca jasne, kiedy i gdzie przeprowadził jądrowe testy. Ocenia się, że kraj ten ma 80 strategicznych głowic jądrowych

Netanjahu oświadczył w poniedziałek, że Teheran rozwijał broń nuklearną w tajnym miejscu w Abadesz, ale zniszczył obiekt po tym, jak obiekt został odkryty.

REKLAMA/Advertisement

– On i ”drużyna B” chcą wojny, nie bacząc na krew niewinnych i kolejnych 7 bilionów dolarów (kosztów – przyp. red) – dodał Zarif.

Irański minister spraw zagranicznych powiedział w przeszłości, że tak zwana „drużyna B” (w tym doradca prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego – John Bolton, Netanjahu i książę Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman) mogą doprowadzić prezydenta USA do konfliktu z Teheranem.

REKLAMA/Advertisement