Szef Agrounii o “powstaniu chłopskim”: Będziemy dużo silniejsi niż partia polityczna [WIDEO]

Wczoraj działacze Agrounii rozpoczęli kolejną ze swoich akcji, blokując traktorami przez kilka godzin główne drogi w całej Polsce. Akcja została przez nich ochrzczona mianem “powstania chłopskiego”.

– Nie mam żadnych złudzeń po ostatnich rozmowach. Tu nie chodzi o żadne sprawy rolnicze, chodzi – jak zresztą kierownictwo tej organizacji podkreśliło – o projekt polityczny zbudowania organizacji, która będzie mocniejsza niż wszystkie partie polityczne w Polsce – skomentował całą sprawę na antenie RMF FM Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. – Jak ktoś mówi, że ma w nosie rozmowy z ministerstwem, ekspertami, pracownikami ministerstwa, bo on uważa, że nie musi, bo tworzy jakąś nową siłę polityczną, to ma do tego prawo, ale ja mogę wyrazić tylko zażenowanie.

REKLAMA/Advertisement

Michała Kołodziejczaka, stojącego na czele Agrounii nazwał “człowiekiem, który wydaje się o sprawach rolnictwa wie bardzo, bardzo mało”.

Sam Kołodziejczak wystąpił wczoraj na konferencji prasowej pod Pałacem Prezydenckim.

REKLAMA/Advertisement

– Zorganizowaliśmy około 30 manifestacji w całej Polsce – podsumował dzień, przeprosiwszy kierowców za spowodowane utrudnienia w poruszaniu się po drogach. Dodał, że “z ministerstwem rolnictwa nie udało nam się porozumieć przez kilka miesięcy, bo pierwsze rozmowy zaczęły się już w marcu”.

– Protestujemy, bo handel w Polsce jest bardzo źle zorganizowany i na tym tracą rodzinne gospodarstwa, na których opiera się produkcja żywności w naszym kraju – dodał Kołodziejczak.

REKLAMA/Advertisement