Szczerski nie będzie unijnym komisarzem. Pojawiło się nowe nazwisko

– Prezydencki minister Krzysztof Szczerski zrezygnował z kandydowania na komisarza Unii Europejskiej – poinformowało radio RMF FM. Zdradził on w wywiadzie dla Katarzyny Szymańskiej-Borginon; korespondentki stacji w Brukseli, że nowa szefowa Komisji Europejskiej, Niemka Ursula von der Leyen zaproponowała, aby Polska otrzymała tekę komisarza ds. rolnictwa.

– Ponieważ pojawiła się wcześniej nie zakładana przez nas możliwość objęcia przez Polskę teki komisarza ds. rolnictwa, to zdecydowałem się wycofać swoją kandydaturę – mówił Szczerski.

– Uważam, że jest to tak ważna dla Polski teka, że powinien objąć ją ktoś, kto rzeczywiście zajmował się rolnictwem całe życie. Zaproponowałem Janusza Wojciechowskiego – powiedział. Wedle wcześniejszych ustaleń, Szczerski miał otrzymać tekę komisarza ds. infrastruktury i teki ds. polityki regionalnej.

REKLAMA/Advertisement

Już jutro nowa szefowa KE zacznie przesłuchania kandydatów, których zgłosiły poszczególne kraje członkowskie. Swoich kandydatur nie podały jeszcze Włochy i Francja.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement