Szczerość doradcy premiera: “Zdemolowaliśmy gospodarkę”

Wśród rządowych ekspertów niekiedy zdarza się, że z rozbrajającą szczerością wypowiedzą się na temat tzw. pandemii koronawirusa czy kryzysu gospodarczego. Takiej wypowiedzi udzielił doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban, który pytany o powrót do obostrzeń i otwarcia restauracji co drugi stolik stwierdził w Radiu Zet:

– Takie obostrzenia już były. I co się okazało? Że Polak potrafi. Większość obostrzeń była omijana przez przedsiębiorców. Efekt mogliśmy zobaczyć w postaci liczby zakażonych. Robimy to po to, by chronić ludzi. Gdyby była to łagodna choroba, nie interweniowalibyśmy. Zdemolowaliśmy gospodarkę, szkolnictwo, wszystkie aspekty życia społecznego i zawsze nasuwa się pytanie: po co to robimy? Mamy do 15 tysięcy zakażeń dziennie, ale parametr, którym się kierujemy to liczba zgonów – wypalił Horban, a pytany o otwarcie hoteli odpowiedział w dość znaczącym stylu.

– Nie wiem, nie jestem wróżką, ale myślę, że już niedługo. – Już zaczynamy odmrażać: dzieci 1-3 do szkoły. To pierwszy etap. Zobaczymy, co będzie za chwileczkę – powiedział doradca premiera Morawieckiego.


REKLAMA/Advertisement