Szariat w Pakistanie: Ojciec i bracia wydłubali mężczyźnie łyżeczką oczy, bo rozmawiał z dziewczyną przez telefon [WIDEO]

22-letni Abdul Baqi został oślepiony przez własnego ojca i braci, ponieważ chciał poślubić dziewczynę, w której zakochał się. Sytuacja ta miała miejsce w prowincji Beludżystan, w południowo-zachodnim Pakistanie.

Abdul Baqi myślał, że jego rodzina pomoże mu w ożenku. Zamiast tego jego ojciec i czworo braci oskarżyli go o pogwałcenie wartości islamskich. Tym, co ostatecznie ich rozwścieczyło był fakt, iż ośmielił się rozmawiać ze swoją wybranką przez telefon.

REKLAMA/Advertisement

Feralnego dnia, 13 maja, jego bracia i ojciec zamknęli matkę i siostry w pokoju i zabrali Baqi’ego do jednego z pokojów rodzinnego domu, gdzie związali mu ręce i nogi i zaczęli bić go pałkami.

– Jeden z moich braci wyjął mi gałkę oczną za pomocą łyżeczki do herbaty. Wtedy mój ojciec wziął nóż i odciął nerwy, na których zwisała – powiedział Baqi w wywiadzie dla “Voice of America”. – Inny z nich (braci – przyp.red.) nadepnął mi na głowę, aby upewnić się, że się nie ruszę, a kolejny usunął moje drugie oko.

REKLAMA/Advertisement

Przyznaje, że nie spodziewał się, że jego własna rodzina zaatakuje go i oślepi. Z perspektywy czasu powiedział, że był gotowy na wszelkie konsekwencje swojego wyboru.

– Gdyby nawet mnie zabili, nadal dotrzymałbym obietnicy miłości i nie prosiłbym o życie – powiedział Baqi.

REKLAMA/Advertisement

za: voanews.com