REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Syryjska armia pokazuje odkryty system tuneli dżihadystycznych rebeliantów z Armii Islamskiej w Dumie [WIDEO]

679

Jednostki syryjskiej armii i wewnętrznych sił bezpieczeństwa, we współpracy z mieszkancami wyzwolonej Dumy, odkryły w poniedziałek sieć przeplatających się tuneli i fabrykę do produkcji moździerzowych pocisków i granatów prowadzonaa przez terrorystów z Armii Islamu.

Fabryka zawierała nowoczesne urządzenia do produkcji broni i warsztat samochodowy. Odkryte tunele były długie i wielowarstwowe, o wysokości ponad 10 metrów.

Dżajsz al-Islam (Armia Islamska) to sojusz wielu ugrupowań rebelianckich z siedzibą w Damaszku powstały we wrześniu 2013 r., walczący podczas wojny domowej w Syrii. Koalicja przystąpił do umiarkowanego bloku sunnickich ugrupowań pod nazwą Syryjski Front Wyzwolenia Islamu, który w listopadzie 2013 ewoluował w Front Islamski.

Reklama / Advertisement

Bojownicy Dżajsz al-Islam brali udział w masakrze o podłożu religijnym w mieście Adra. W nocy z 11 na 12 grudnia 2013 razem z bojownikami Dżabhat an-Nursa zabili 32 cywilów. 27 grudnia 2013 r. armia rządowa zastawiła zasadzkę na islamistów na drodze z Maluli do Jabrudu. Zginęło w niej 60 osób, a 20 zostało rannych. Według jednego z pojmanych rannych bojowników, grupa radykałów liczyła 400 ludzi z Arabii Saudyjskiej i Czeczenii.

Reklama / Advertisement