REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Świecko: Trzej nielegalni imigranci zatrzymani przez Straż Graniczną. Podają się za Wietnamczyków …

714

Oficerowie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dzisiaj rano trzech obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć granicę. Mężczyznom pomagał 69-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który wiózł ich w swoim samochodzie.

O kolejnej próbie przemytu nielegalnych imigrantów poinformował dzisiejszego ranka rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki. Oficer SG tłumaczył, że cudzoziemców zatrzymano na obszarze byłego przejścia granicznego w Świecku:

Reklama / Advertisement

– W samochodzie marki Volkswagen Passat kierowanym przez 69-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, podróżowało trzech mężczyzn pochodzenia azjatyckiego. Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów; oświadczyli, że są obywatelami Wietnamu – powiedział kapitan Potocki.

Rzecznik dodał, że mężczyźni i kierowca samochodu, który pomagał im przekroczyć granicę, zostali zatrzymani. Teraz, 69-latkowi grożą trzy lata więzienia.

– Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą czynności zmierzające do potwierdzenia tożsamości zatrzymanych, ustalają również okoliczności wjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce – dodał Potocki.

Reklama / Advertisement

Rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej dodał, że dzisiejsze zatrzymania to dopiero początek i pogranicznicy będą starali się zatrzymać osoby odpowiedzialne za organizację nielegalnego przemytu imigrantów:

– Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób zaangażowanych w to nielegalne przedsięwzięcie, w tym organizatorów procederu – powiedział.

za: radiomaryja.pl

Dziennik Narodowy poleca